تبلیغات
تیونینگ ماشین - پراید بالاترین تولید ، پایین ترین کیفیت
تیونینگ ماشین

WWW.MOTO.MIHANBLOG.COM

پراید بالاترین تولید ، پایین ترین کیفیت

جمعه 7 خرداد 1389

نوع مطلب :مشخصات کامل اتومبیل، مقـــاله آموزشـی، 

بررسی آمار تولید خودرو کشور طی هفت ماه گذشته نشان می دهد دو خودرو ساز بزرگ کشور(ایران خودرو و سایپا) بیش از 550 هزار دستگاه انواع سواری را به تولید رسانده اند .  تا پایان مهر ماه گذشته سایپا با تولید بیش از 304 هزار دستگاه خودرو سواری 4/55 درصد تولید خودرو در کشور را به خود اختصاص داده است تا رقیب دیرینه اش با تولید نزدیک به 264 هزار خودرو و سهم 7/44 درصدی از قافله تولید عقب بماند.

بر اساس این گزارش تا هفت ماه گذشته حدود 268 هزار دستگاه پراید در کشور تولید شده تا این محصول به تنهایی 6/48 درصد از سهم تولید خودرو های کشور را به اختیار خود در آورده. در این مدت همچنین بیش از 31 هزار دستگاه تندر 90 در دو شرکت پارس خودرو و ایران خودرو به تولید رسیده تا سهم این خودرو در سبد خودرو های سواری ساخت داخل تنها 6/5 در صد باشد. 

این آمار بیانگر آن است که پارس خودرو به رغم داشتن سیستم رباتیک تندر 90 از برنامه تولید عقب بوده و تنها 33 درصد برنامه از پیش تعیین شده را تحقق بخشیده است.

ایران خودرو با وجود بهره بردن از خطوط تولید دستی با اجرای 90 درصد از برنامه تولید تندر 90 سرعت بیشتری را در تولید این خودروی ایرانی –فرانسوی به کار برده است.

بر اساس برنامه ، ایران خودرو و سایپا باید تا پایان سال جاری بیش از یک میلیون و ششصد هزار دستگاه خودروی سواری را برسانند که تا کنون حدود 52 درصد این برنامه محقق شده است .

2/38 درصد کل تولیدات خودرو سواری در کشور( 405,743 دستگاه) تا پایان امسال به پراید اختصاص خواهد یافت. بررسی این آمار نشان می دهد شمارگان تولید در گروه سایپا تنها برای پراید رقم بالایی دارد . این در حالی است که سایر خودرو ها از تعداد تولید ، سهم چندانی ندارند. به عنوان مثال سایپا تا پایان سال جاری تنها 12 هزار زانتیا و 16 هزار دستگاه ریو را به تولید خواهد رساند که این موضوع به خوبی نشان می دهد اگر چه سایپا از لحاظ کمی نسبت به ایران خودرو در رتبه بالاتری قرار گرفته اما از لحاظ سهم ریالی این ایران خودرو است که سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است .

پارس خودرو که یکی از زیر مجموعه های گروه سایپا به شمار می رود باید تا پایان امسال 85 هزار و ایران خودرو 42 هزار دستگاه تندر 90 را به تولید برسانند ، این در حالی است که پارس خودرو طی هفت ماه تنها حدود 14 هزار دستگاه از این خودرو را به تولید رسانده است . این شرکت در تولید مگان ، دیگر خودرو فرانسوی کشور ، نیز تنها 30 درصد برنامه از پیش تعیین شده را تحقق بخشیده تا فقط 961 دستگاه مگان را به تولید برساند .

اکنون سرمایه گذاری بر روی ایجاد خط  تولید مگان چه هزینه ای در بر داشته و آیا با این تعداد توانسته سرمایه گذاری اولیه را بازگرداند، پرسشی است که باید مسوولین پارس خودرو به آن پاسخ بگویند.

 

 

پراید کم کیفیت ترین خودرو ایران

 

آخرین جدول کیفیت خودروهای سال داخل نشان می دهد که انواع پراید با قرار گرفتن در ته این جدول همچنان کم کیفیت ترین خودرو های ساخت داخل است.  پراید 141 با کسب 332 نمره منفی در رتبه آخر و پراید 132 با 293 ، پراید تولیدی پارس خودرو با 290 و پراید صبا با 279 نمره منفی از آخر مقام های دوم تا چهارم را به دست آوردند .

 

پس از گروه پراید ، پژو رو آ با نمره منفی 274 و پژو 405 با 194 و MVM  با 192 نمره منفی در رده های بعدی خودرو های کم کیفیت کشور قرار گرفته اند .  تندر 90 پارس خودرو با کسب 126 نمره منفی نسبت به تندر 90 تولیدی ایران خودرو که 134 نمره منفی را به خود اختصاص داده ، با کیفیت تر شناخته شده است.

بنز 280 E  و 200 E  تولیدی ایران خودرو تنها 50 نمره منفی را به خود اختصاص داده اند تا در رده اول و دوم با کیفیت ترین خودرو های ساخت داخل قرار گیرند.  ویتارا با 77 ، مزدا با 84 و زانتیا با 89 ، پژو 206 با 90 نمره منفی رتبه های سوم تا هشتم را به خود اختصاص دادند.  خودرو سازان داخلی بیشترین نمره منفی را در تزئینات داخلی و خارجی رنگ و بدنه خودرو کسب کرده اند.

در کل هیچ کدام از خودرو های ساخت داخل از کیفیت خوبی برخوردار نیستند
فهرست وبلاگ

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

نظرسنجی

  اتومبیل های کدام شرکت خودروسازی را دوست دارید؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها